مرجع مهندسی پزشکی ایران

سوزن جراحی مجهز به ریزترین میکروسکوپ (به همراه ویدیو)

سوزن جراحی مجهز به ریزترین میکروسکوپ (به همراه ویدیو) دانشمندان در استرالیا میکروسکوپی را ساخته‌اند که ...

سوزن جراحی مجهز به ریزترین میکروسکوپ (به همراه ویدیو)

دانشمندان در استرالیا میکروسکوپی را ساخته‌اند که ادعا می‌کنند ریزترین میکروسکوپ دستی جهان است. با قرار دادن این میکروسکوپ در سوزن جراحی ، جراح دید بهتری از درون بدن بیمار به دست آورده و به آشکار کردن سلول‌های سرطانی در سرطان سينه که اغلب در طول جراحی گم می‌شوند ، کمک می‌کند.

سوزن جراحی مجهز به ریزترین میکروسکوپ
محققان داشنگاه وسترن استرالیا از این میکروسکوپ برای بدست آوردن تصاویر سه بعدی با لنز باریک استفاده می‌کنند. این ابزار هم اکنون بر روی بافت انسان آزمایش شده است. رابرت مک لوگلین استاد دانشگاه استرالیا می گوید: «هدف اصلی تحقیقات ما کمک به پزشکان در جراحی توده های سرطانی بود که آن‌ها را از خارج کردن کامل این بافت های بدخیم از بدن بیمار مطمئن سازد.»

دکتر کریستوبل ساندرز جراح و متخصص سرطان سینه در استرالیا می‌گوید: «این ابزار به ویژه برای دید بهتر لبه های بخش جراحی شده و اطمینان از باقی نماندن سلول بدخیم در محل جراحی است. واقعاً می‌توانیم در بُعد میکروسکوپی محل تومور را ببینیم. این دستگاه در واقع مشابه دستگاه اولتراسوند یا سونوگرافی ، ولی در ابعاد میکروسکوپی است.»

محققان امیدوارند این اختراع در مواردی فراتر از سرطان نیز به کار گرفته شود. آنها می‌گویند جراحان مغز و اعصاب و بیماری‌های ریوی نیز به این ابزار توجه نشان داده‌اند. رابرت مک لوگلین می‌گوید: «اگر جراح دید و دانش بیشتری از بیماری ریوی مثلا آمفیزم یا بزرگ شدگی ریه داشته باشد ، دانشمندان می‌توانند داروهای درمانی بهتری برای معالجه آن بسازند.»

 

 

شما می توانید معرفی اختراع این سوزن مجهز به میکروسکوپ را به زبان فارسی در ویدیوی زیر مشاهده کنید:

 

برای مشاهده ویدیو کلیک نمایید!

 

 

 

کلمات کلیدی: biomedical engineering ، مهندسی پزشکی ، آشنایی با مهندسی پزشکی ، معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال (بیومواد) ، مهندسی پزشکی ایران ، مهندسی پزشکی دانشگاه پیام نور ، پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی مهندسی پزشکی ، اخبار و تازه های مهندسی پزشکی ، مقالات مهندسی پزشکی ، آموزش مهندسی پزشکی ، دانلود کتاب های مهندسی پزشکی ، دانلود جزوه های مهندسی پزشکی ، دانلود نمونه سوالات امتحانی مهندسی پزشکی ، جراحی ، سوزن جراحی ، اختراع سوزن جراحی مجهز به ریزترین میکروسکوپ

کد امنیتی رفرش

آشنایی با مهندسی پزشکی

آشنایی با تجهیزات پزشکی

آشنایی با تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی

اخبار و تازه‌های مهندسی پزشکی

مقالات مهندسی پزشکی

جزوات دانشگاهی و نمونه سوالات امتحانی

معرفی کتاب ، نرم افزار و سایت

ویدیو و انیمیشن آموزشی

دانلود فایل