مرجع مهندسی پزشکی ایران
برانکاردی که به ویلچر تبدیل می‌شود

برانکاردی که به ویلچر تبدیل می‌شود

یک شرکت طراحی صنعتی هلندی به نام Studio Rotor با همکاری یک شرکت تجهیزات پزشکی نوپا به نام Retter Helfer Medical، برانکاردی ...

برانکاردی که به ویلچر تبدیل می‌شود


یک شرکت طراحی صنعتی هلندی به نام Studio Rotor با همکاری یک شرکت تجهیزات پزشکی نوپا به نام Retter Helfer Medical، برانکاردی جدید ساخته‌اند که قابلیت تبدیل به یک ویلچر را دارد و با وزن سبک خود، برای استفاده در آمبولانس مناسب است.

برانکاردی که به ویلچر تبدیل می‌شود

این برانکارد که Multi Scoop Pro نام دارد، دارای مکانیزمی جالب است که در عرض چند ثانیه از حالت برانکارد به ویلچر تبدیل می‌شود. شرکت Studio Rotor در تحقیقات خود پی برد که برانکاردهای متداول در حال حاضر با برانکاردهای برقی جدید جایگزین شده‌اند که وزنی معادل ۶۰ کیلوگرم یا بیشتر دارند. این میزان از سنگینی، کار پرسنل اورژانس را سخت می‌کند. این تحقیق همچنین نشان داد که تقریباً تمام آمبولانس‌ها هنوز یک برانکارد قدیمی دارند که برای بلند کردن بیمار از روی زمین، از آنها استفاده می‌شود. بنابراین طراحان به فکر اختراع یک برانکارد سبک وزن افتادند که قابلیت تبدیل به ویلچر را نیز داشته باشد.

برانکارد Multi Scoop Pro با قابلیت تبدیل به ویلچر

جالب اینجاست که این برانکارد تنها حدود ۱۰ کیلوگرم وزن دارد و از دو بخش تشکیل شده است. با نگه داشتن قفل مخصوص روی بدنه این برانکارد، می‌توان آن را به ویلچر تبدیل کرد و چرخ‌ها را از پوشش خود خارج کرد تا ویلچر تکمیل شود. سپس دوباره می‌توان با نگه داشتن قفل، آن را به حالت برانکارد برگرداند و چرخ‌ها را در پوشش خود قرار داد.

شرکت‌های سازنده این برانکارد، در حال کار بر روی نمونه اولیه این دستگاه هستند و احتمالاً تا پایان سال ۲۰۱۹ آماده تولید و عرضه خواهد بود.

 

 

 

 

کد امنیتی رفرش

آشنایی با مهندسی پزشکی

آشنایی با تجهیزات پزشکی

آشنایی با تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی

اخبار و تازه‌های مهندسی پزشکی

مقالات مهندسی پزشکی

جزوات دانشگاهی و نمونه سوالات امتحانی

معرفی کتاب ، نرم افزار و سایت

ویدیو و انیمیشن آموزشی

دانلود فایل