مرجع مهندسی پزشکی ایران

مایکروسافت، برنامه‌نویسی را برای کودکان نابینا ممکن کرد

مایکروسافت، برنامه‌نویسی را برای کودکان نابینا ممکن کرد مایکروسافت به دنبال توسعه زبان برنامه‌نویسی ...

مایکروسافت، برنامه‌نویسی را برای کودکان نابینا ممکن کرد


مایکروسافت به دنبال توسعه زبان برنامه‌نویسی ابداعی خود برای کودکان نابینا و کم‌بینا است که مبانی برنامه‌نویسی را به این کودکان آموزش می‌دهد.

کمپانی مایکروسافت در سال 2017 پروژه «تورینو» را معرفی کرد که یک زبان برنامه‌نویسی فیزیکی منحصر به فرد است که مبانی و پایه‌های برنامه‌نویسی و کدنویسی را به کودکان دچار اختلال بینایی آموزش می‌دهد.

مایکروسافت، برنامه‌نویسی را برای کودکان نابینا ممکن کرد

ارائه این برنامه یک گام بزرگ در دسترسی این کودکان به امکان برنامه‌نویسی بود اما مشکل اینجاست که این برنامه تنها یک برنامه آزمایشی محدود به بریتانیا بود. اکنون این پروژه در حال توسعه است؛ چرا که مایکروسافت اعلام کرد که تحقیقات و فناوری «تورینو» را که در حال حاضر به نام «کد جامپر» نام‌گذاری شده است، به چاپ‌خانه نابینایان آمریکا تحویل خواهد داد. این سازمان، یک سازمان غیر انتفاعی مختص کمک به افراد مبتلا به نقص بینایی است و کمک خواهد کرد تا این فناوری تا پایان سال به کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا و هند برسد و قصد دارد تا طی پنج سال آینده، آن را در سراسر جهان در دسترس قرار دهد.

تورینو یا کد جامپر، تجربه کدنویسی را برای دانش‌آموزان مبتلا به اختلال بینایی به ارمغان می‌آورد و در واقع یک رابط کاربری برای آشنایی کودکان با دنیای برنامه‌نویسی است. زبان برنامه‌نویسی فیزیکی مایکروسافت به جای چینش اشیاء در یک صفحه نمایش، شامل اتصال غلاف‌های پلاستیکی بزرگ به یکدیگر برای ایجاد یک برنامه است. کد جامپر شبیه به کنترل کننده XBOX Adaptive، پلی برای پر کردن شکاف فناوری برای کودکان نابینا و کم‌بینا است.

Code Jumper

سیسیلی موریسون (Cecily Morrison)، یکی از محققان مایکروسافت که در پروژه تورینو همکاری دارد، در خصوص این پروژه می‌گوید: این برنامه به طور خاص روی ساخت مفاهیم تمرکز دارد که این کودکان را قادر می‌سازد تا در آینده تبدیل به دانشمندان کامپیوتر، برنامه‌نویس و مهندس نرم‌افزار شوند. در واقع این زبان برنامه‌نویسی، مبنای محاسباتی و واژگان مشترک در مورد محاسبات و برنامه‌نویسی را در اختیار کودکان کم‌بینا و نابینا قرار می‌دهد.


 


 

کد امنیتی رفرش

آشنایی با مهندسی پزشکی

آشنایی با تجهیزات پزشکی

آشنایی با تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی

اخبار و تازه‌های مهندسی پزشکی

مقالات مهندسی پزشکی

جزوات دانشگاهی و نمونه سوالات امتحانی

معرفی کتاب ، نرم افزار و سایت

ویدیو و انیمیشن آموزشی

دانلود فایل