مرجع مهندسی پزشکی ایران

بهبود کمردرد با یک ابزار ساده

بهبود کمردرد با یک ابزار ساده کمردرد یکی از دلایل مهم ناتوانی در سراسر جهان است که بیشتر افراد در طول زندگی ...

بهبود کمردرد با یک ابزار ساده


کمردرد یکی از دلایل مهم ناتوانی در سراسر جهان است که بیشتر افراد در طول زندگی خود با آن مواجه می‌شوند. ابتلا به این عارضه، دلایل بسیاری دارد و راهکارهای گوناگونی نیز برای رفع آن پیشنهاد می‌شوند. در بسیاری از موارد، بیماران باید به فیزیوتراپی مراجعه کنند تا درد کمر خود را تسکین دهند و یا در نهایت آن را درمان کنند اما این کار، زمان و هزینه بالایی در پی دارد که شاید برای بسیاری از بیماران امکان‌پذیر نباشد.

بهبود کمردرد با یک ابزار ساده

اکنون یک پزشک آمریکایی، نوعی ابزار ساده برای درمان کمردرد ابداع کرده است که در منزل و محل کار نیز می‌توان از آن استفاده کرد. نام این ابزار، Back Pedal است که توسط دکتر "کریس بدو" (Chris Beddoe)، پزشک متخصص فیزیوتراپی طراحی شده است.

این ابزار، امکان کشش عضلات را با روش صحیح فراهم می‌کند. گاهی اوقات اگر بدن در حالت صحیحی قرار نگیرد، فعالیت و تحرک روزمره فرد را دچار اختلال می‌کند. لگن که پایه‌ای برای تکیه بدن به شمار می‌رود، عضوی قابل تغییر است. Back Pedal با کمک به کشش عضلات در هنگام قرارگیری لگن در حالت صحیح، می‌تواند به درمان کمردرد و برطرف کردن علل این عارضه منجر شود.

وسایلی که برای درمان دردهای کمر، مفاصل ران و سیاتیک به کار می‌روند، معمولاً کارایی کافی ندارند اما Back Pedal با بازگرداندن لگن به حالت صحیح و تقویت عضلات، می‌تواند راهکار بهتری برای درمان دردهای طولانی مدت باشد.

استفاده از Back Pedal آسان است و بیماران با استفاده از آن، در طول دو هفته نتیجه مورد نظر خود را خواهند گرفت. طراحی این ابزار به صورتی است که فضای زیادی را اشغال نمی‌کند و می‌توان از آن در منزل استفاده کرد و یا به محل کار برد. در نتیجه، عوارض نشستن طولانی مدت نیز برطرف خواهد شد.

Back Pedal

هدف از طراحی Back Pedal، سهولت بخشیدن به همان روش‌های درمانی است که متخصصان فیزیوتراپی برای تنظیم حالت لگن و بازگرداندن آن به حالت صحیح خود استفاده می‌کنند.

این ابزار تاکنون در 20 کلینیک واقع در کالیفرنیای جنوبی آزمایش شده و به افراد بسیاری کمک کرده تا سلامت کمر خود را بازیابند. Back Pedal با قیمت 35 دلار به بازار عرضه شده است.


 


 

کد امنیتی رفرش

آشنایی با مهندسی پزشکی

آشنایی با تجهیزات پزشکی

آشنایی با تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی

اخبار و تازه‌های مهندسی پزشکی

مقالات مهندسی پزشکی

جزوات دانشگاهی و نمونه سوالات امتحانی

معرفی کتاب ، نرم افزار و سایت

ویدیو و انیمیشن آموزشی

دانلود فایل