مرجع مهندسی پزشکی ایران
بررسی علائم حیاتی نوزاد با جوراب هوشمند

بررسی علائم حیاتی نوزاد با جوراب هوشمند

بسیاری از والدین در هنگام خواب نسبت به سلامتی نوزادشان نگران هستند و به طور مداوم تا صبح، وضعیت سلامتی ...

بررسی علائم حیاتی نوزاد با جوراب هوشمند


بسیاری از والدین در هنگام خواب نسبت به سلامتی نوزادشان نگران هستند و به طور مداوم تا صبح، وضعیت سلامتی نوزادشان را بررسی می‌کنند.

یک کمپانی آمریکایی، جوراب هوشمندی را تولید کرده است که به والدین این امکان را می‌دهد علائم حیاتی نوزاد خود در هنگام خواب را روی یک تلفن هوشمند مشاهده و بررسی کنند.

جوراب هوشمند Owlet

این جوراب هوشمند، نرخ ضربان قلب و درصد اشباع اکسیژن خون (SpO2) نوزاد در هنگام خواب را از طریق بلوتوث به تلفن هوشمند یکی از والدین و یا سایر دستگاه‌های متصل به اینترنت منتقل می‌کند.

وقتی پای کودک در این جوراب قرار می‌گیرد، حسگرهای کوچک آن علائم حیاتی نوزاد را تشخیص داده و اطلاعات آن را ارسال می‌کند. بررسی و مقایسه این داده‌ها طی شب‌های مختلف می‌تواند برای تشخیص وضعیت سلامتی نوزاد مؤثر واقع شود.

والدین در هر ساعتی از شبانه‌روز می‌توانند از این جوراب هوشمند استفاده کنند و بدون هیچ نگرانی، به امور روزمره خود بپردازند.

بررسی علائم حیاتی نوزاد با جوراب هوشمند

کرت ورکمن (Kurt Workman) از مؤسسان کمپانی Owlet که ایده طراحی این جوراب هوشمند را ارائه کرده است، می‌گوید: خرید یک دستگاه "پالس اکسیمتر" برای خانواده‌ها صرفه اقتصادی ندارد اما ارائه این جوراب هوشمند با قیمت معقول می‌تواند برای والدین آرامش خاطر به همراه داشته باشد.

 

 

 

کد امنیتی رفرش

آشنایی با مهندسی پزشکی

آشنایی با تجهیزات پزشکی

آشنایی با تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی

اخبار و تازه‌های مهندسی پزشکی

مقالات مهندسی پزشکی

جزوات دانشگاهی و نمونه سوالات امتحانی

معرفی کتاب ، نرم افزار و سایت

ویدیو و انیمیشن آموزشی

دانلود فایل