مرجع مهندسی پزشکی ایران

کشف ساعت رشدی درون مغز

کشف ساعت رشدی درون مغز   محققان دریافتند که یک ساعت رشدی درون مغز ما وجود دارد که می تواند سن دقیق هرکس را ...

کشف ساعت رشدی درون مغز

 

محققان دریافتند که یک ساعت رشدی درون مغز ما وجود دارد که می تواند سن دقیق هرکس را نشان دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس نتایج تحقیقات جدید ، محققان اظهار می دارند که این اکتشاف می تواند کارکردهای بزرگی برای پزشکی داشته باشد و بینشی برای چگونگی تغییر مغز ما در طی زمان فراهم می کند.

دانشمندان در سن دیگو تأکید کردند که یک اسکن MRI مانند تصویر زیر ، می توان نشان دهد که هرکس چند ساله است.تیموتی براون از دانشکده پزشکی سن دیگو دانشگاه کالیفرنیا اظهار داشت: ما با یک ساعت رشدی در داخل مغز رو به رو شدیم که به مثابه یک نشانه زیستی از رشدی که می تواند تفاوت های سنی را به خوبی نشان دهد کار می کند و کارکرد آن هیچ ارتباطی به تفاوت های میان افراد ندارد.

وی با استفاده از سیستم تصویربرداری رزونانس مغناطیسى (MRI) مغز 885 نفر 3 تا 20 ساله را اسکن کرده است.

این اسکن های مغزی برای شناسایی 231 شاخص زیستی آناتومی مغز مورد استفاده قرار گرفته و محققان توانستند با استفاده از آنها سن افراد را با 92 درصد صحت اعلام کنند.

براساس اظهارات محققان این سیستم تاکنون از هر اندازه گیری زیست شناسی دیگری جلوتر بوده است. درحالی که محققان بسیاری در گذشته شاخص های زیستی مغز را یک به یک بررسی کرده اند ، کلید مسئله یافتن راهی برای ترکیب آنها به منظور دستیابی به ماهیت چند بعدی آناتومی مغز و الگوهای متمایز تغیر رشدی همگام با سن بوده است.

براون اظهار داشت: این حقیقت که ما مجموعه ای از اندازه گیری های مغزی را کشف کرده ایم که به درستی می تواند سن فرد را تشخیص دهد ، به این معنا است که رشد مغز و یا دست کم ابعاد مشخص مربوط به آناتومی آن کنترل شده تر از چیزی است که پیشتر تصور می شد.

پزشکان می گویند که این کشف می تواند دستاورد مهم برای درک چگونگی سن مغز باشد.


 

مسئله مهم در تشخیص میزان رشد به ویژه در میان کودکانی که در سن رشد هستند ، به این معنا است که تشخیص فعالیت های غیرعادی مغز نیز ممکن است بسیار حساس باشد.

هنوز مشخص نشده است که این تغییرات آناتومی - رشدی چه ارتباطی به رفتارهای انسانی دارد.

روشل لنروت از مرکز تحقیقات عصب شناسی استرالیا تصریح کرد که این تحقیق می تواند به درک اختلالاتی چون اوتیسم کمک کند.

 

 

کلمات کلیدی: biomedical engineering ، مهندسی پزشکی ، آشنایی با مهندسی پزشکی ، معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال (بیومواد) ، مهندسی پزشکی ایران ، مهندسی پزشکی دانشگاه پیام نور ، پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی مهندسی پزشکی ، اخبار و تازه های مهندسی پزشکی ، مقالات مهندسی پزشکی ، آموزش مهندسی پزشکی ، دانلود کتاب های مهندسی پزشکی ، دانلود جزوه های مهندسی پزشکی ، دانلود نمونه سوالات امتحانی مهندسی پزشکی ، کشف ساعت رشدی درون مغز ، ام آر آی ، MRI ، اسکن ام آر آی ، سن افراد

کد امنیتی رفرش

آشنایی با مهندسی پزشکی

آشنایی با تجهیزات پزشکی

آشنایی با تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی

اخبار و تازه‌های مهندسی پزشکی

مقالات مهندسی پزشکی

جزوات دانشگاهی و نمونه سوالات امتحانی

معرفی کتاب ، نرم افزار و سایت

ویدیو و انیمیشن آموزشی

دانلود فایل