مرجع مهندسی پزشکی ایران

ساخت مدار الکترونیکی برای انگشت جراحان

ساخت مدار الکترونیکی برای انگشت جراحان   محققان آمریکایی اعلام کردند که مدار الکترونیکی قابل انعطافی ...

ساخت مدار الکترونیکی برای انگشت جراحان

 

محققان آمریکایی اعلام کردند که مدار الکترونیکی قابل انعطافی ساخته‌اند که می‌تواند روی نوک انگشتان جراح قرار گیرد و دقیق ترین حس لامسه را هنگام جراحی برای وی فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان دانشگاه ایلینویز اظهار داشتند که این حسگر مجهز به الکترودهای طلا است که با ضخامت چند نانومتر در یک غشاء نانویی و یک لوله شبیه نوک انگشت از جنس پلاستیک سیلیکون قرار گرفته است ؛ به طوری که یک طرف از مدار با نوک انگشت جراح تماس دارد.

فردی که این حسگرها را به دست می کند ، تحریک های الکترولمسی از حسگر دریافت می کند که یک حس لرزش خفیف است که توسط یک ولتاژ اندک به پوست وارد می شود.

براساس اظهارات جان راجرز محقق دانشگاه ایلینویز ، دستکش های جراحان یکی از کاربردهای بالقوه این اختراع است. این دستکش ها می توانند با غشاء نانویی ترکیب شود که ضخامت یا نوع ترکیب بافت را از طریق خاصیت های الکتریکی آن فراهم کند.

راجرز افزود: یک جراح می تواند بافت ها را با استفاده از یک جریان دارای فرکانس بالا که توسط باطری که به مچ متصل شده ایجاد می شود ، خارج کند.

راجرز با همکارانش در دانشگاه نورث وسترن و دانشگاه فناوری دالیان چین روی این فناوری کار کرده است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

 

کلمات کلیدی: biomedical engineering ، مهندسی پزشکی ، آشنایی با مهندسی پزشکی ، معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال (بیومواد) ، مهندسی پزشکی ایران ، مهندسی پزشکی دانشگاه پیام نور ، پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی مهندسی پزشکی ، اخبار و تازه های مهندسی پزشکی ، مقالات مهندسی پزشکی ، آموزش مهندسی پزشکی ، دانلود کتاب های مهندسی پزشکی ، دانلود جزوه های مهندسی پزشکی ، دانلود نمونه سوالات امتحانی مهندسی پزشکی ، فناوری های پزشکی ، مدار الکترونیکی ، جراحی ، جراحان ، حسگر

کد امنیتی رفرش

آشنایی با مهندسی پزشکی

آشنایی با تجهیزات پزشکی

آشنایی با تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی

اخبار و تازه‌های مهندسی پزشکی

مقالات مهندسی پزشکی

جزوات دانشگاهی و نمونه سوالات امتحانی

معرفی کتاب ، نرم افزار و سایت

ویدیو و انیمیشن آموزشی

دانلود فایل