زمان جاری : دوشنبه 04 شهریور 1398 - 1:46 قبل از ظهر
نام کاربری : رمز عبور : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


سلام دوست گرامی ؛
برای مشاهده انجمن با امکانات کامل ، می بايست
ثـبـت نـام کـنـیـد یا وارد شـویـد


کاربر گرامی کاربر گرامی ؛تعداد بازدید 994
نویسنده پیام
sasansoosahabi آفلاین

ارسال‌ها : 17
عضویت: 13 /2 /1394
تشکر شده : 12
معرفی ستون hplc و راهنمای خرید ستون hplc
چندین شکل از ستون hplc بر پایه ی عملکرد آن ها به چشم می خورد. آن ها را می شود در دسته های زیر دسته بندی کرد. معمولا ستون های تجزیه ای با یک ستون محافظتی تحت محافظت قرار می گیرند. این ستون محافظتی هم یک صافی شیمیایی و هم یک صافی مکانیکی خوب محسوب می شود. سیلیکا به وسیله ی تقریبا هر نوع فاز متحرک بالقوه ای خیس می شود که برای تعداد غالب ترکیبات خنثی می باشد و فعالیت سطحی بالایی در اختیار دارد که می توان به سهولت با آب و سایر عامل ها تغییر داده شود. سیلیکا را می شود به منظور جداسازی طیف وسیعی از ترکیبات شیمیایی استفاده کرد و رفتار کروماتوگرافی آن معمولا قابل پیش بینی با امکان ایجاد مجدد می باشد.

یکی از مهم ترین بخش های دستگاه کروماتوگرافی HPLC، ستون hplc می باشد به این علت که جدا سازی اجزای نمونه هنگامی که این اجزا از بین ستون عبور داده شوند به دست می آید. به شکل معمول ستون ها به خاطر شکل اجزای ژل سیلیکا و هم چنین ویژگی های سطحی و ساختار متخلخلش ، با آن پر می شوند که کمک به جدا سازی عالی می کند.
به علاوه به منظور حذف اثرات باقی مانده ، قادر به این است که هم چنین ترکیبات غیر مطلوب نمونه را جذب کند که ممکن است سبب اتصال تغییر ناپذیری شوند و احتمال فاز ساکن ستون های مهیا سازی و آنالیزی را تغییر دهند. گرچه مسائل اقتصادی به تنهایی یک بحث متقاعد کننده به منظور به کار گیری ستون های حفاظتی به شمار نمی روند ، نیاز به داشتن یک ستون آنالیزوری که عمر پایداتر و طولانی تر داشته باشد به منظور کسب نتایج قابل اعتماد و فایل ایجاد مجدد شاید حتی مهم تر به شمار آید.

انواع ستون hplc
- فاز نرمال
در این شکل از ستون hplc ، بازدارندگی تحت کنترل تعامل بخش های قطبی فاز ساکن و جسم حل شده قرار دارد. به منظور وقوع عمل بازدارندگی در فاز نرمال ، ترکیب فاز ساکن بایستی به نسبت فاز متحرک قطبی تر باشد.

- فاز معکوس
در این شکل از ستون hplc ماده ی قرار گرفته در ستون نسبتا خاصیت غیر قطبی دارد و حلال با توجه به نمونه قطبی می باشد. بازدارندگی در نتیجه ی تعامل ترکیبات غیر قطبی جسم های حل شده و فاز ساکن غیر قطبی اتفاق می افتد.

بر اساس اندازه
در این شکل از ستون hplc ، جدا سازی مولکول ها بر پایه ی اندازه ای که دارند صورت می گیرد. مولکول های کوچک به داخل حفره ای صافی نفوذ کرده در حالی که مولکول های بزرگتر تنها به اندازه ای به داخل آن ها وارد می شوند. مولکول های بزرگ پیش از مولکول های کوچکتر تحت عمل شستشو قرار می گیرند.

تبادل یونی
در این شکل از ستون hplc ، ترکیبات نمونه بر پایه ی نیرو های یونی جاذب بین مولکول های حامل گروه های باردار با بار مخالف نسبت به بار های موجود در فاز ساکن ، جدا می شوند.
جداسازی بین مایع متحرک قطبی ، معمولا آب حاوی نمک ها یا مقادیر کمی از الکل ها اتفاق می افتد و فاز ساکن دارای نواحی تثبیت شده ی اسیدی یا بازی می باشد.


برای خرید ستون hplc یا اطلاع از قیمت ستون hplc در بازار ایران می توانید به سایت زیر مراجعه نمایید:
http://tajhizyar.com/lab-equipment/hplc-column


امضا : شیشه آلات آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی
یکشنبه 02 خرداد 1395 - 11:46
ارسال پیام خصوصی نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 1 کاربر از sasansoosahabi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: admin &
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش (تازه سازی) صفحه نیست ، برای این کار روی تازه سازی پاسخ ها کلیک نمایید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | معرفی ستون hplc و راهنمای خرید ستون hplc | پیوند سایتی RSS | بازگشت به بالا